A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
III. Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom
Kiemelt esemény
2019. szeptember 28. 11:00, Sportcsarnok – Népkert – Kioszk étterem, Zenta, Zenta
III. Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom PROGRAM


FŐ TÉR

11.00–11.30
Felvonulás a zenepavilontól a sportcsarnokig az Ispiláng gyermek-néptáncegyüttessel és a doroszlói Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület hagyományőrző táncegyüttesével és fúvószenekarával.


FOLKCSARNOK – MIÉNK A PÁLYA!
A NAGYSZÍNPAD PROGRAMJA


11.30–12.30
Tündér Ilona – a Bahorka Társulat (Budapest) improvizációs, zenés folklórszínháza gyermekeknek és felnőtteknek

12.30–13.15
Gyermektáncház

Moldvai táncok
Oktat: Lukács Imre és Lukács Sára
Muzsikál: Ségercz Ferenc és barátai

Felcsíki táncok
Oktat: Utasi Péter és Balogh Melinda (Budapest)
Muzsikál: Duhaj banda (Szabadka) és mások

13.15–14.00
Szent Mihály-napi Ringató foglalkozás a Guzsalyas énekegyüttessel
Foglalkozásvezetők: Hanák Rigó Ildikó, Hardi Klemm Katalin, Rontó Márta és Takács Zsuzsanna
Muzsikál: Csalóka zenekar és Juhász zenekar (Topolya–Szabadka)

14.00–15.15
„Hangoló” vajdasági gyermekek és fiatalok koncertje
Ispiláng énekcsoport (Zenta), Citera trió (Nagyerzsébetlak), Pintyőke énekcsoport (Péterréve), Péterrévei pengetős tamburazenekar (Péterréve), Tengelice énekcsoport (Piros), Thurzó Lajos MOK ifj. citerazenekara (Zenta), Merković Anna és barátai (Temerin), Csiripiszli énekegyüttes (Topolya), Ivánovics Viktor tamburaszoló (Újvidék), Füzike énekcsoport (Csóka), Bodros tamburazenekar (Ada), Csincsele énekcsoport (Óbecse), Becsei vonósbanda (Óbecse)

15.15–15.30
kékSég, a modern kékfestő viseletek – divatbemutató
A kékfestő új köntösben Mundrusz Anett Junior Prima díjas tervezőnek, a Hagyományok Háza munkatársának köszönhetően. Újragondolta a régi mesterséget, s ötvözte a mintakincseket napjaink divatjával, így születtek meg a KékSégek.

15.30–16.15
Magyarpalatkai táncok
Oktat: Kiss Zsolt és Tálas Ágnes (Budapest)
Muzsikál: Magyarpalatkai Banda (Magyarpalatka)

16.15–16.30
A Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület hagyományőrző táncegyüttesének és fúvószenekarának fellépése (Doroszló)

16.30–16.50
Szilágysági táncok
Oktat: Sikentáncz Szilveszter és Hudákné Farkas Sára (Budapest)
Muzsikál: Bürkös zenekar (Nagykálló)

16.50–17.00
A Tiszafüredi Ifjúsági Néptáncegyüttes
fellépése (Tiszafüred)

17.00–17.20
Szatmári táncok

Oktat: Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna (Topolya)
Muzsikál: Bürkös zenekar (Nagykálló)

17.20–17.30
A bácskai Tisza mente táncai az adai Vadvirág Hagyományápoló Kör gyermekcsoportja előadásában

18.45–19.00
A Hencidától Bonchidáig vetélkedő és a Helyi értékek kisfarsangjának eredményhirdetése

19.00–20.00
Durindó és Gyöngyösbokréta gálaműsora
Fellép a Cirkalom táncegyüttes (Topolya), a Rizgetős táncegyüttes (Kishegyes), a Tiszafa és az Ördögcsáklya néptánccsoportok (Törökkanizsa–Magyarkanizsa), a Szelence énekegyüttes (Óbecse), a Dalárda férfikórus és tamburazenekar (Temerin), Csonka Ferenc és zenekara (Szabadka), Bagi Valentina és Lepár Krisztina (Martonos–Ada).

20.15–21.15
Bürkös zenekar koncertje (Nagykálló)

További állandó programok a Folkcsarnokban 12 és 18 óra között:
  • Kézműves-kirakodóvásár
  • Kézműves foglalkozások
  • Helyi értékek kisfarsangja – a települések, testvértelepülések, egyesületek, helyi értéktárak bemutatkozója és versenye
  • A 2018-ban meghirdetett viseletvarró tanfolyamon elkészült viseletek kiállítása
  • Babás helyszín a délvidéki nemezsátorban
  • Virtuális Hagyományok Háza az infópultnál – a Virtuális Hagyományok Háza a legmodernebb technológia segítségével az érdeklődőket egy olyan dimenzióba hívja, ahol körbejárhatják az Országos Népművészeti Kiállítás termeit; különleges, eddig sosem látott nézőpontokból vizsgálhatják meg a népi iparművészet válogatott darabjait, vagy egy-egy perc erejéig akár együtt állhatnak színpadra a Magyar Állami Népi Együttes táncosaival.


HANGADÓ – A FOLKCSARNOK EMELETÉN

13.30–16.00
Néptáncoktatók és néptáncosok szakmai fóruma

Előadók:
Szabó Gabriella, a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének szakmunkatársa
Sikentáncz Szilveszter, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke
Tóth János, a Hagyományok Háza Hálózati osztályvezetője
Moderátor: Brezovszki Roland, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség szakmunkatársa


ZENGŐKERT – SZABADTÉRI PROGRAM A NÉPKERTBEN

12.00–18.00
MERENDE Műhely
eszközös játszatója (Gödöllő)

Eső esetén a játszóház a Folkcsarnokban lesz!


FOLKKOCSMA

12.00–12.30
A Folkkocsma nyitása
Muzsikál a Duhaj banda (Szabadka)

12.30–12.40
Mesék kicsiknek és nagyoknak
Sövény Zolna (Hajdújárás)

12.40–13.10
Muzsikál a Berbence zenekar (Temerin)

13.10–13.20
Mesék kicsiknek és nagyoknak
Sebők Csáki Tiána (Szabadka)

13.20–13.50
Muzsikál a Csörömpölő zenekar (Pancsova)

13.50–14.00
Mesék kicsiknek és nagyoknak
Szabó Bence (Baja)

14.00–14.30
Muzsikál a Pendergő tamburazenekar (Ada)

14.30–14.40
Mesék kicsiknek és nagyoknak

Rontó Márta (Muzslya)

14.40–15.10
Muzsikál a Köcsög citerazenekar (Temerin)

15.10–15.20
Mesék kicsiknek és nagyoknak

Molnár Péter (Bácskertes)

15.20–15.50
Muzsikál a Csalóka zenekar (Topolya)

15.50–16.00
Mesék kicsiknek és nagyoknak

Knézi Ramóna (Nemesmiletics)

16.00–16.30
Muzsikál Csonka Ferenc és zenekara (Szabadka)

16.30–17.30
Mesék kicsiknek és nagyoknak

Szalai Noémi (Ludas), Szalai Klaudia (Hajdújárás), Csuvárdity Tamara (Zombor), Nagy Alexandra (Ludas), Molnár István (Székelykeve), Nagy Abonyi Szabolcs (Zenta)

17.30–19.00
Lemezbemutatók

Ízelítők a következő lemezekről:
Csörgő citerazenekar: A faluban szépen muzsikálnak
Juhász zenekar: Mulassunk!
Pendergő tamburazenekar:
A vajdasági Tisza mente muzsikája


FOLKLAK – A KIOSZK ÉTTEREMBEN

14.00–16.00
Hencidától Bonchidáig vetélkedő


21.30
Táncház hajnalig

Muzsikál a Bürkös zenekar (Nagykálló), Csalóka zenekar (Topolya), Juhász zenekar (Szabadka) a Magyarpalatkai Banda (Magyarpalatka), a Pendergő tamburazenekar (Ada) és Ségercz Ferenc és barátai (Kárpát-medence).

Ami még lesz…
Kézműves-foglalkozások gyermekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek a Zengőkertben és a Folkcsarnokban (agyagozás, bőrtárgyak készítése, bútorfestés, nemezelés stb.).
Válogatott eszem-iszom, amit a zentai Zentropia és kiváló szakácsmesterek konyhája biztosít. Emellett lesz kürtőskalács és egyéb finomságok.

Szervező a Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet.
Háttérintézmény: Hagyományok Háza
A szervezők fenntartják a változtatás jogát.
A rendezvény ingyenes!
Te csak gyere!