A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
III. Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom
Kiemelt esemény
2019. szeptember 28. 11:00, Sportcsarnok – Népkert – Kioszk étterem, Zenta, Zenta
III. Szent Mihály-napi Táncháztalálkozó és Sokadalom PROGRAM


FŐ TÉR

11.00–11.30
Felvonulás a zenepavilontól a sportcsarnokig az Ispiláng gyermek-néptáncegyüttessel és a doroszlói Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület hagyományőrző táncegyüttesével és fúvószenekarával.


FOLKCSARNOK – MIÉNK A PÁLYA!
A NAGYSZÍNPAD PROGRAMJA


11.30–12.30
Tündér Ilona – a Bahorka Társulat (Budapest) improvizációs, zenés folklórszínháza gyermekeknek és felnőtteknek

12.30–13.15
Gyermektáncház
Moldvai táncok
Oktat: Lukács Imre és Lukács Sára
Muzsikál: Ségercz Ferenc és barátai
Felcsíki táncok
Oktat: Utasi Péter és Balogh Melinda (Budapest)
Muzsikál: Duhaj banda (Szabadka) és mások

13.15–14.00
Szent Mihály-napi Ringató foglalkozás a Guzsalyas énekegyüttessel
Foglalkozásvezetők: Hanák Rigó Ildikó, Hardi Klemm Katalin, Rontó Márta és Takács Zsuzsanna
Muzsikál: Csalóka zenekar és Juhász zenekar (Topolya–Szabadka)

14.00–15.30
„Hangoló” vajdasági gyermekek és fiatalok koncertje


15.30–16.15
Magyarpalatkai táncok
Oktat: Kiss Zsolt és Tálas Ágnes (Budapest)
Muzsikál: Magyarpalatkai Banda (Magyarpalatka)

16.15–16.30
A Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület hagyományőrző táncegyüttesének és fúvószenekarának fellépése (Doroszló)

16.30–16.50
Szilágysági táncok
Oktat: Sikentáncz Szilveszter és Hudákné Farkas Sára (Budapest)
Muzsikál: Bürkös zenekar (Nagykálló)

16.50–17.00
A Tiszafüredi Ifjúsági Néptáncegyüttes
fellépése (Tiszafüred)

17.00–17.20
Szatmári táncok

Oktat: Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna (Topolya)
Muzsikál: Bürkös zenekar (Nagykálló)

17.20–17.30
A bácskai Tisza mente táncai az adai Vadvirág Hagyományápoló Kör gyermekcsoportja előadásában

18.45–19.00
A Hencidától Bonchidáig vetélkedő és a Helyi értékek kisfarsangjának eredményhirdetése

19.00–20.00
Durindó és Gyöngyösbokréta gálaműsora
Fellép a Cirkalom táncegyüttes (Topolya), a Rizgetős táncegyüttes (Kishegyes), a Tiszafa és az Ördögcsáklya néptánccsoportok (Törökkanizsa–Magyarkanizsa), a Szelence énekegyüttes (Óbecse), a Dalárda férfikórus és tamburazenekar (Temerin), Csonka Ferenc és zenekara (Szabadka), Bagi Valentina és Lepár Krisztina (Martonos–Ada).

20.15–21.15
Bürkös zenekar koncertje (Nagykálló)

További állandó programok a Folkcsarnokban 12 és 18 óra között:
  • Kézműves-kirakodóvásár
  • Kézműves foglalkozások
  • Helyi értékek kisfarsangja – a települések, testvértelepülések, egyesületek, helyi értéktárak bemutatkozója és versenye
  • A 2018-ban meghirdetett viseletvarró tanfolyamon elkészült viseletek kiállítása
  • Babás helyszín a délvidéki nemezsátorban
  • Virtuális Hagyományok Háza az infópultnál – a Virtuális Hagyományok Háza a legmodernebb technológia segítségével az érdeklődőket egy olyan dimenzióba hívja, ahol körbejárhatják az Országos Népművészeti Kiállítás termeit; különleges, eddig sosem látott nézőpontokból vizsgálhatják meg a népi iparművészet válogatott darabjait, vagy egy-egy perc erejéig akár együtt állhatnak színpadra a Magyar Állami Népi Együttes táncosaival.


HANGADÓ – A FOLKCSARNOK EMELETÉN

13.30–16.00
Néptáncoktatók és néptáncosok szakmai fóruma

Előadók:
Szabó Gabriella, a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének szakmunkatársa
Sikentáncz Szilveszter, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke
Tóth János, a Hagyományok Háza Hálózati osztályvezetője
Moderátor: Brezovszki Roland, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség szakmunkatársa


ZENGŐKERT – SZABADTÉRI PROGRAM A NÉPKERTBEN

12.00–18.00
MERENDE Műhely
eszközös játszatója (Gödöllő)

Eső esetén a játszóház a Folkcsarnokban lesz!


FOLKKOCSMA

12.00–12.30
A Folkkocsma nyitása
Muzsikál a Duhaj banda (Szabadka)

12.30–12.40
Mesék kicsiknek és nagyoknak
A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

12.40–13.10
Muzsikál a Berbence zenekar (Temerin)

13.10–13.20
Mesék kicsiknek és nagyoknak
A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

13.20–13.50
Muzsikál a Csörömpölő zenekar (Pancsova)

13.50–14.00
Mesék kicsiknek és nagyoknak
A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

14.00–14.30
Muzsikál a Pendergő tamburazenekar (Ada)

14.30–14.40
Mesék kicsiknek és nagyoknak

A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

14.40–15.10
Muzsikál a Köcsög citerazenekar (Temerin)

15.10–15.20
Mesék kicsiknek és nagyoknak

A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

15.20–15.50
Muzsikál a Csalóka zenekar (Topolya)

15.50–16.00
Mesék kicsiknek és nagyoknak

A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

16.00–16.30
Muzsikál Csonka Ferenc és zenekara (Szabadka)

16.30–17.30
Mesék kicsiknek és nagyoknak

A Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny díjazottjai

17.30–19.00
Lemezbemutatók

Ízelítők a következő lemezekről:
Csörgő citerazenekar: A faluban szépen muzsikálnak
Juhász zenekar: Mulassunk!
Pendergő tamburazenekar:
A vajdasági Tisza mente muzsikája


FOLKLAK – A KIOSZK ÉTTEREMBEN

15.30–17.30
Hencidától Bonchidáig vetélkedő


21.30
Táncház hajnalig

Muzsikál a Bürkös zenekar (Nagykálló), Csalóka zenekar (Topolya), Juhász zenekar (Szabadka) a Magyarpalatkai Banda (Magyarpalatka), a Pendergő tamburazenekar (Ada) és Ségercz Ferenc és barátai (Kárpát-medence).

Ami még lesz…
Kézműves-foglalkozások gyermekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek a Zengőkertben és a Folkcsarnokban (agyagozás, bőrtárgyak készítése, bútorfestés, nemezelés stb.).
Válogatott eszem-iszom, amit a zentai Zentropia és kiváló szakácsmesterek konyhája biztosít. Emellett lesz kürtőskalács és egyéb finomságok.

Szervező a Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet.
Háttérintézmény: Hagyományok Háza
A szervezők fenntartják a változtatás jogát.
A rendezvény ingyenes!
Te csak gyere!