A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
LVI. Gyöngyösbokréta és XLIII. Durindó

Az LVI. Gyöngyösbokréta műsora


1. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Bartók Ifjúsági Táncegyüttes
Kis Tordába két úton köll bemönni (dél-alföldi táncok)
Koreográfus: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

2. Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
Szabadka táncegyüttes
Bukovinai táncok
Koreográfus: Marosy Gerda és Józsa Tamás
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

3. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Vigyetek át a Tiszán
Koreográfus: Resócki Rolland és Vázsonyi Csilla
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísér a Csalóka és Fokos zenekar Rózsa Tibor vezetésével

4. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Gyöngyösbokréta néptánccsoport
Fonó
Koreográfus: Novák-Szklenovszki Sarolta és Gellér Enikő
Művészeti vezető: Novák-Szklenovszki Sarolta és Gellér Enikő
Kísér a doroszlói fúvószenekar Király Szilárd vezetésével

5. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Gyergyói táncok
Koreográfus: Kádár Ignác és Nagypál Anett
Művészeti vezető: Patyerek Csaba
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

6. Európa Kollégium Egyetemista Központ, Újvidék
A kollégium néptáncegyüttese
Moldvai táncok
Koreográfus: Kiss Zsélykó
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

7. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Hajdúsági táncok
Koreográfus: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

8. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Kupuszinai néptánccsoport
Reggeli mosdatás
Koreográfus: Csorba Nándor
Művészeti vezető: Csorba Nándor
Kísér az egyesület fúvószenekara Tadián Zsolt vezetésével

9. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Gömöri táncok
Koreográfus: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

10. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület hagyományőrző tánccsoportja
Gombosi táncok
Koreográfus: Stepanović Julianna
Művészeti vezető: Stepanović Julianna
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

11. Levendula Népi Kézműves Egyesület, Magyarkanizsa
Ördögcsáklya néptáncegyüttes
Ugróstól a legényesig (Somogy, Mezőség, Kalotaszeg)
Koreográfus: Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Gazsó Tibor és Varga Viola
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

12. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Vigasz... (vajdaszentiványi táncok)
Koreográfus: Böde István Gábor és Böde Harkali Csilla
Művészeti vezető: Rumenyákovity Kárlo és Rumenyákovity Szilvia
Kísér a Csonka Ferenc és zenekara

13. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargók néptánccsoport
Bodrogközi táncok
Koreográfus: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: B. Varga Martina
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

14. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület néptánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfus: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Szarka Edit
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

15. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Ördögszekér néptáncegyüttes
Zöld erdőben de magas…
Koreográfus: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Csányi Tamara és László Emese
Kísér a Csonka Ferenc és zenekara

16. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Kincsünk Néptáncegyüttes felnőtt tánccsoportja
Kalocsai táncok
Koreográfus: Patyerek Fodor Nóra és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Sári Enikő
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

Szünet. A vajdasági gyermek- és ifjúsági népzenei- és néptáncvetélkedők kiemelt díjazottjainak közös műsora

17. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gézengúz néptáncegyüttes
Küküllő menti táncok
Koreográfus: Savelin Zellei Zsuzsanna, Savelin László
Művészeti vezető: Savelin Zellei Zsuzsanna, Savelin László
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

18. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Boglya táncegyüttes
Kalocsai táncok
Koreográfus: Szakács Tamás
Művészeti vezető: Szakács Tamás
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

19. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptánccsoport
Szucsági táncok
Koreográfus: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Lestár Antunovity Karolina
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

20. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Ibolya néptánccsoport
Moldvai táncok
Koreográfus: Patyerek Csaba és Patyerek-Fodor Nóra
Művészeti vezető: Krisztián-Pálos Valéria
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

21. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa és Levendula Népi Kézműves Egyesület, Magyarkanizsa
Tiszafa és Ördögcsáklya néptánccsoport
Magyarszentbenedeki mulatság
Koreográfus: Gazsó Tibor és Varga Viola
Művészeti vezető: Romhányi Gabriella és Bartók Zsófia
Kísér a Csonka Ferenc és zenekara

22. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Udvarszállás
Az egyesület néptánccsoportja
Gömöri táncok
Koreográfus: Izsák Zoltán Sotiris, petőfi ösztöndíjas
Művészeti vezető: Virág Eleonóra
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

23. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Szénaboglya néptáncegyüttes
Szatmári tánckavalkád
Koreográfus: Pintér Magdolna
Művészeti vezető: Pintér Magdolna
Kísér a Mendicus tamburazenekar Vörös Róbert vezetésével

24. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Hagyományőrző néptánccsoport
Hosszú soros
Koreográfus: Tóth Jólánka
Művészeti vezető: Tóth Jolánka
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

25. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület néptánccsoportja
Jászsági táncok
Koreográfus: Izsák Zoltán Sotiris
Művészeti vezető: Mészáros Brigitta és Szekeres Zoltán
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

26. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna néptánccsoport
Gömöri tréfálás (gömöri táncok)
Koreográfus: Resocki Rolland
Művészeti vezető: Resocki Rolland
Kísér a Csörömpölő zenekar Polyák Dániel vezetésével

27. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Szarkaláb néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfus: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

28. Szirmai Károly Közkönyvtár, Temerin
Virgonc táncegyüttes
Gömöri táncok
Koreográfus: Patyerek Csaba és Patyerek Fodor Nóra
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

29. Piros Tulipán Magyar Hagyományápoló és Környezetvédő Egyesület, Tiszaszentmiklós
Tarka lepkék tánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfus: Baji Endre és Gnädig Kornélia
Művészeti vezető: Bacsó Elvira
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével

30. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Gömöri táncok
Koreográfus: Molnár András és Vámos Viktória
Művészeti vezető: Ferencz Katalin
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

31. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Csillagvirág néptáncegyüttes
Táncok Somogyból
Koreográfus: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Varga Lilla
Furulyán kísér Lukács Imre

32. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Turbolya csoport
Felcsíki táncok
Koreográfus: Tóth Gábor és Goda Katalin
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísér a Juhász zenekar Juhász Gábor vezetésével